Brescia

Brescia leží zhruba 50 kilometrů od Bergama a stejně jako Bergamo spadá pod region Lombardie. V Itálii se Brescii říká také Ivice. Leží v Pádské nížině s bezpočtem jezer. Původ Brescie je historicky nejasný, jako nejpravděpodobnější se však jeví vznik díky vpádu ligurského krále Cidna do Pádské roviny. U kopce Cidneo pak založil pevnost, na jejímž místě se nyný nachází Brescijský zámek (stojí za navštívení). Město má více než 190 tisíc obyvatel a nalezneme zde řadu historických památek.

Brescia  Brescia památky  Bergamo - Brescia

Nejznámějším místem je zřejmě náměstí Loggia se stejnojmenným palácem z 15. století, který je lemován nádhernou klasicistní fasádou. Celé náměstí je hezkým příkladem renezančního umění. Zajímavé jsou také zbytky divadla Tempio Capitoline, postaveného roku 73 za Vespasiana (v současnosti muzeum). Náměstí Loggia se proslavilo také díky orloji z 16. století (který byl svého času poháněn větrem). Obdiv budí také místní chrámy, jako například Duomo di Brescia. Nalezneme jej na stejnojmenném náměstí. Duomo se historický delí na dva chrámy, Starý (11. století) a Nový (19. století). Významnou stavbou je také kostel sv. Salvatora z 8. stol., la Rotonda (stará katedrála kruhového tvaru), gotický klášter a kostel Sta Maria de Miracoli a kostel sv. Františka. Zajímavostí je více 70 veřejných (větších či menších) fontán.

Stejně jako bergámská Atalanta, také Brescia Calcio se pravidelně účastní italské fotbalové serie A. Zajímavostí je také silniční závod Milla Miglia (Tisíc mil), kterého se účastní historické vozy z celého světa. Milla Miglia startuje každoročně (květen) v Brescii a končí v Římě.

Doprava do Brescie z Bergama

Nejjednodušší způsob jak se dostat z Bergama do Brescie je vlakem. Na hlavní nádraží v Bergamu se pohodlně dopravíte městskou hromadnou dopravou, autobusem č.1. Odtud vyjíždějí vlaky v pravidelných intervalech (zpravidla 1 hodina i méně). Doporučuji vyhledat přímý spoj, který je levnější (do 5 Eur) a je zhruba o 15 minut rychlejší (59 minut). Přestup však také není problém (italsky se řekne Cambi). Přestupní cesta vede buď přes Treviglio, trvá 1 hodinu a 12 minut, cena je do 7 Eur. Druhou, již méně výhodnou alternativou je cesta přes Pioltello-Limito, ta zabere zhruba 1 hodinu a 30 minut, cena je 9,20 Eur. Vlaky provozuje společnost Trenord. V případě, že si chcete lístky koupit dopředu online, doporučuji spíš než stránky trenord.it o mnoho přehlednější stránky trenitalia.com, kde je jednoduchý rezervační a nákupní systém.


Okolí Bergama

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy