Milano

Miláno je okouzlující město módy, s krásnými památkami, kterých však není mnoho. Pojmout návštěvu Milána jako prodložený víkend je ideální řešení. Proto mu v budoucnu plánuji sepsat samostatné webovky. Ovšem také jako výlet z Bergama (případně opačně, návštěva Bergama při kratší dovolené v Míláně) je dobrou volbou.

Milán  Miláno  Milano San Siro

Co tedy v Míláně navštívit, aby se to dalo stihnout za jediný den? Dopoledne si projděte okolí honosného Milánského dómu, Duomo (1) a určitě nazapomeňte (za mírný poplatek vystoupat i na jeho střechu). Dále si projděte Galerii Vittorio Emanuele II (2), což je velkolepá zastřešená obchodní pasáž (4). Cestou shlédněte Teatro alla Scala (3) nebo Quadrilatero d Oro (4), jakýsi obdélník z ulic, kde najdete ty nejluxusnější obchody v Milánu (mimo mapu cca 400 m od T. Scalla). Procházku centrem zakončete u Castello Sforzesco (4) a jeho okolních parcích, dominantního městského hradu. Pro milovníky kultury doporučuji navštívit dominikánský klášter Santa maria delle Grazie, ve kterém je k vidění Poslední večere od Leonarda da Vinciho (je však třeba počítat s frontou a vyhradit si čas navíc, mimo mapu nedaleko od hradu Sforzesco). Mapku pro snadnější orientaci si můžete stáhnout zde. Míst, která lze v centru navštívít je samozřejmě více, ale než to, doporučiji urychlený přesun pomocí mhd (metrem) ke stadionu San Siro, kde hrají místní kluby Serii A ve fotbale, AC a Inter Milán. V rámci prohlídky navštívíte novinářskou místnost, šatny klubů, projdete uličkou na stadion, projdete se po trávě a zamířite přímo na tribuny. Na konci na vás bude čekat malé muzeum místního fotbalu. V době kdy jsem byl naposledy v Miláně, tak byla stavba linky metra vedoucího přímo k San Siro ve výstavbě, proto si ověřte, zda už je linka v provozu. Jinak doporučuji vystoupit na zastávce Lotto červené linky a odtud dojít pěšky (cca 15-20 minut).

Z Bergama do Milána

Jsou dva způsoby, jak se dostat z Bergama do Milána. Tím prvním je vlakem z hlavního vlakového nádraží v Bergamu (z centra bergama např. bus č.1.) Odtud pravidelně odjíždějí vlaky směr Milano Centrale. Při přímém spojení trvá jízda necelou hodina a stojí 5,5 Eur. Jízdní řád si pohodlně ověříte na www.trenitalia.it. Z Milano Centrale se do zástávky Duomo (kde začíná prohlídka) dopravíte metrem s jedním přestupem v zastávce Loreto. Dalším způsob, jak se dopravit do Milána je autobusem. Ty vyjíždějí například od letiště. Dopravců je více, například Terravision za 5 Eur. Jízdenky u Terravision lze zaplatit také předem na internetu.


Okolí Bergama

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy