Doprava do Bergama

Doprava do Bergama je díky přímé letecké lince z Prahy velmi snadná. Společnost Wizz air létá mezi Prahou a Bergamem pravidelně několikrát týdně. Cenově je linka více než výhodná. Dokonce zde držím svůj soukromý rekord ceny letenky (kdy se nejednalo o chybný údaj), zpáteční let se mi za pomoci zapsání do Wizz clubu a akce 1+1 zdarma (akcí je v průběhu roku spousta) podařilo sehnat zpáteční letenky za 440 Kč včetně všech poplatků! Ceny běžných letenek (pokud trochu pohledáte, případně vyčkáte na akci) se velmi snadno dají sehnat do 1000 Kč za zpáteční letenku.

Jak tedy sehnat ty nejlevnější lety. Ideální kombinací je být členem Wizz Discount Club. Pokud s Wizz airem létate častěji, nebo to alespoň plánujete, 100% se do klubu zapiště. U některých letů, se Vám to vyplatí již při prvním nákupu letenek. Také doporučuji vyčkat na nějakou akci Wizz air. Mezi nejčastější patří již zmíněné 1+1 zdarma a nebo různá výše slev (zpravidla 20 - 30 %).

letiště Bergamo  doprava Bergamo  Wizz air Bergamo

Letiště Bergamo (BGY), vlastním jménem Orio al Serio International Airport, je menší, ale velmi příjemný vzdušný přístav. Letiště je moderně zařízené a vzhledem k faktu, že se o něm mluví jako o sekundárním pro Miláno, také dobře vybavené. Nalezneme zde řadu obchodů, restauraci, prostornou odbavovací halu, kuřárnu, dětský koutek, McDonalds, lékárnu, infocentrum a mnoho dalšího. Naproti letišti je velké nákupní centrum Orio. Nejvíce odbavených letadel patří Ryanairu, což je skutečně téměř většina. Wizz air realizuje denně 10 - 20 letů. Další možností, jak se dostat do Bergama letadlem je letět na primární letiště Milano, na Malpensu (MPX) a do Bergama se přiblížit autobusem nebo vlakem. Tyto lety realizuje z Prahy například EasyJet.

Cesta z letiště do centra

V Bergámu je cesta z/na letiště velmi snadná. Ideální je využít pravidelnou autobusovou linku č.1 (bus který jede na letiště má také ikonu letadélka). Cesta do centra tvrvá zhruba 20 minut. Lístek zakoupíte jednoduše přímo na letišti v Infocentru (to je hned napravo od výstupu z příletové haly). Lístky je také možné koupit v automatu na zastávce nebo u okénka společnosti Autostradale. Lístků je k dispozici celá řada, 90 minut za 2,3 Eur, 24 hodin za 5 Eur nebo 72 hodin za 7 Eur (lísky platí i pro lanovky). Jízdní řád si můžete stáhnout zde. Autobusová zastávka je napravo po výstupu z příletové haly a opuštění letiště. Autobus vás doveze na několik důležitých zastávek. Vlakové nádraží, pak přestupní stanice v Dolním městě, zastávka dolní stanice lanovky (Stazione Inferiore Funicolare), která vás vyveze do Horního města. Konečná je u dolní stanice lanovky pod Hradem.

zastávka letiště Bergamo  Orio al Serio  cesta z letiště Bergamo

Okolí Bergama

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy