Lago di Garda

Lago di Garda je skutečnou perlou mezi italskými jezery. Na severu připomíná díky vysokým vrcholkům podél hladiny norský fjord, na jihu naopak díky své rozloze moře. Jezero Garda je větším italským jezerem, svou rozmanitostí, kulturním a spotovním vyžím a především velikostí si zasložilo vlastní stránku. Tu najdete na adrese www.jezerogarda.cz. Pokud chcete jezero a kolorit skutečně poznat doporučuji samostatnou dovolenou pouze v této oblasti. Lago di Garda je totiž naprostý unikát.

Lago di garda  Lago di garda  Lago di garda

Sportovní vyžití zde nalezne snad skutečne každý sportovec. Mezi nejpopulárnější sport patří windsurfing a kiting, jezero má totiž díky protáhlému tvaru a okolním horám ideální tvar rpo zrychlení proudu větru. Stává se tak každoročně jakousi Mekkou windsurfařů. Velmi oblíbené jsou také místní tracky pro pěší a traily pro cykloturisty. Horolezci a ferratisté zde naleznou bezpočet cest. Tím však výčet sportů zdaleka nekončí, objevovat můžete canyoning, paragiliding, potápění a spoustu dalšího.

Jezero lze prakticky rozdelit na dvě zcela rozdílné části, severní a jižní. Severní část je známá právě především díky široké nabídce sportovních aktivit a přírodním krásám. Jižní část je naopak oblíbená pro krásné pláže, příznivější podnebí, teplejší vodu v jezeře, kulturní vyžití a nekonečnou zábavu.

Lago di garda  Lago di garda  Riva del Garda

Jak jsem psal v úvodu, Gardu je téměř zbytečné pojmout jako jednodenní výlet. I přesto však kratší výlet z Bergáma může dávat smysl. Na jihu je totiž velmi oblíbené středověké městečko Sirmione. To je zajímavé tím, že celé leží na poloostrově, který spojuje s pevninou pouze úzká část. Poloha města je skutečně nazaměnitelná, jediné jak se do něj půdodně dalo dostat bylo pomocí padacího mostu. Při vstupu vás uvítá hrad Scaligerů, postaven byl v roce 1250 n.l. Za hradními zdmi se vám pak otevře nádherné středověké městečko s typickými, úzkymi ulicemi plnými cukráren a restaurací.

Gardaland  Lago di garda - Gardaland  zábavní park Gardaland

A na závěr ještě jeden tip na cestu k Lago di Garda (ne tak docela). Při jihovýchodním břehu se nachází několik zábavních parků a musím říct, že jsou skutečně to nej, co jsem kdy navštívil. Například typický zábavní park Gardaland, kde naleznete bezpočet horských drah, kolotočů, převraceček a bůh ví jakých jiných hejblat. Dalším oblíbeným místem je akvapark se spoustou vodních atrakcí (Canewa World) nebo Movie Land, což je zábavní park ve stylu filmů a Holywoodu.

Cesta z Bergama do Sirmione je časově náročnější. Vlakem se dopravíte z hlavního vlakového nádraží do Desenzana del Garda a odtud pomocí mhd do Sirmione. Cesta vlakem zabere zhruba 1,5 hodiny s přestupem v Trevigliu za cenu 8 Eur za jednosměrnou jízdenku. Autobus (LN026) z Desenzana jede do Sirmione zhruba 15 minut a staví přímo před historickým centrem.

Z Bergama k jezeru Garda


Okolí Bergama

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy