Lago di Como

Pro jezero Como připravuji samostatnou stránku. U tohoto překrásného alpského jezera je toho k vidění více, než je možné zvládnou jen jako výlet z Bergama. Proto zde vybírám to nejzajímavější. Lago di Como je vidlicovitého tvaru Y a nápadně připomíná norské fjordy (podobně jako jezero Garda). Hlavním přítokem je řeka Adda, jezero leží v nadmořské výšce 197 metrů a je třetím největším jezerem v Itálii.

Lago di Como  Como  jezero Como

Na málokterém místě můžete naráz z pláže spatřit zasněžené vrcholky hor a rozkvetlou okolní vegetaci. Jedním z těchto míst je právě jezero Como. Kombinace vysokých okolních hor (Monte Legnone, 2 609 m), subtropické podnebí, kvalitní služby a dostatek sportovního o kulturního vyžití řadí Como mezi top evropské destinace.

Jako výlet z Bergama jistě doporučují plavbu po jezeře. Ideální je dostat se do pomyslného trojúhelníku, kde se jednotlivá ramena rozdělují na západní a východní. V tomto trojúhleníku leží město Bellagio. Typická architektura a strmé uličky vám učarují, procházka po jezerní promenádě je zase romantickým zážitkem. Nejkrásnějším městem východní části je Varenna. To se tísní na pomyslném poloostrově přímo pod strmými svahy začínajících alpských vrcholků. Zajimavým tipem pro jednodenní výlet může být také výstup na nejvyšší vrchol čnějící nad jezerem. Je jím 2609 metrů vysoká hora Legnone, která ze zdola působí neschůdně. Na vrchol však vede cesta, není třeba ani horolezenckého nebo ferratového vybavení. K nástupnímu bodu je však lepší se přiblížit autem.

Nejblíže k Bergamu je městečko Lecco. I odtud lze podniknout řadu krásných treků. Příblížit se vysokým horám lze přes masiv Grigne, který ční právě na mestem Lecco. Oblast je mimo jiné známá pro krásné (ale poměrně náročné) via Ferraty. Z Lecca se lze autobusem dopravit do výchozího bodu Piano Resinelli. Vrcholu Jižního Grigna lze odtud dosáhnout za zhruba tři hodiny. Město Lecco samo o sobě stojí za navštívení, navíc se odtud můžete vydat lodí dále na sever.

Z Bergama k jezeru Como

Jihovýchodní cíp jezera Como leží od Begama poměrně blízko. Nejbližším městečkem je Lecco, které je obsloužené vlakovým spojením. Z hlavního vlakového nádraží dokonce přímým. Cesta trvá příjemných 40 minut a cena je necelé 4 Eur za jednosměrnou jízdenku. Z Lecca se dá mimo jiné vlakem pokračovat dále na sever například do Varenny, která leží právě u zmiňovaného trojúhelníku. Pro jízdní řády doporučuji stránku www.trenitalia.com.


Okolí Bergama

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy