Lago d' Iseo

Lago d’Iseo je nejmenší ze čtveřice oblíbených jezer nedaleko Bergama. I přesto se jedná o čtvrté největší jezero v Itálii. Iseo bylo vyhloubeno ledovcem v údolí Valtamonica a leží v nadmořské výšce 185 m. Od severu k jihu má 25 kilometrů a dosahuje maximální hloubky 251 metrů. Uprostřed nalezneme jeden z největší jezerních ostrovů v Evropě, Monte Isola (jsou zde ještě dva menší ostrovy Isola di Loreto a Isola di S. Paolo, ty jsou v držení zbrojovky Beretta). Hlavním přítokem je řeka Oglio, která poté ústí do řeky Pád.

Lago d’Iseo  Iseo  jezero Iseo - Brescia

Lago d’Iseo je výborným tipem na jednodenní výlet z Bergama. Jezero je lemováno spoustou rybářských vesniček a malých měst (například Marone, Sulzano, Pisogne nebo Paratico). Mimořádným zážitkem je pak plavba po jezeře, která je na Lago d’Iseo velmi oblíbená. Tomu odpovídá i zázemí a mnoho společností, které zde provozují lodní dopravu (zkuste například www.navigazionelagoiseo.it/eng). Lodě vyplouvají v pravidelných intervalech a stihnout se toho dá opravdu mnoho. Například kombinace ostrovu a několika městeček za jeden den. Záleží jen na vás, kolik toho chcete vidět. Můžete také zkusit vyplout z jižní části (městečko Iseo) a odtud se vydat přes ostrov Monte Isola do některého ze severních měst a zpátky jet vlakem.

Nejjednodušší způsob, jak se dostat k jezeru Iseo z Bergama, je vlakem přes Brescii (přímý spoj neni k dispozici). O tom, jak se dopravit vlakem do Brescie se dočtěte zde. V Brescii je poté situace jednoduchá, přesednete na regionální vlak, který Vás doveze do kteréhokoli většího města při pravém břehu (trať břeh přesně kopíruje). K dispozici tak jsou zastávky Iseo, Pilzone, Sulzano, Sale Marasino, Marone, Vello, Toline a nejsevernější Pisogne. Z Bergama, do nejbližšího města Iseo, zabere cesta zhruba 2 hodiny.

Jezero je oblíbené mimo jiné pro mnoho dalších aktivit, jako například horolezení, horskou turistiku, kiting, windsurfing, potápění, rybaření nebo plachtění. Místní také nedají dopustit na své vynikající víno., světoznámé Franciacorto. A navíc, Lago d’Iseo není přeplňeno turisty.


Okolí Bergama

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy